O nás | České Budějovice

TC MOVE 21 NABÍZÍ:

  • Rekreační kurzy, soutěžní skupiny pro všechny 3-99 let pro začátečníky, pokročilé i vrcholové tanečníky
  • Tábory a pobyty se zaměřením na tanec, příměstská soustředění, taneční workshopy
  • Pronájmy tanečních sálů
  • Organizace kulturních, sportovních a  společenských akcí na klíč
  • Předtančení v profesionální kvalitě na plesech, přehlídkách, firemních a prezentačních akcích apod.
  • Choreografické služby

Taneční centrum MOVE 21 vzniklo v ČB v roce 2002 jako profesionální základna pro výchovu tanečníků všech věkových kategorií v široké škále tanečních oborů – disco dance, street dance, show dance, street latino, taneční školička pro nejmenší. Dále působíme v 11ti mateřských školách v Českých Budějovicích.

Vstupili jsem  do  17. sezóny a budeme se snažit navázat na mimořádně úspěšnou loňskou sezónu i na úspěchy z let minulých!

Historie

Taneční centrum Move 21 vzniklo v roce 2002 jako sportovní základna pro výchovu tanečníků všech věkových kategorií.

V roce 2002 čítala členská základna TC MOVE 21 120 členů. TC sídlilo v bývalých kasárnách na Mariánském náměstí Pražská 1, kde mělo k dispozici 1 sál, 1 šatnu a kancelář, vše o výměřě 120m2.

V roce 2004 se TC bylo nuceno z důvodu plánované rekonstrukce kasáren přestěhovat do jiných prostor. Zázemí jsme našli v budově bývalého Otavanu v Riegrově ul. 51. Členská základna čítala v té době 350 členů. V těchto prostorách jsme sídlili až do června 2010, za tu dobu dosáhla naše základna hranice necelých 1000 členů. V té době jsme měli k dispozici 4 taneční sály včetně zázemí o rozloze 800 m2 a patřili jsme k největším školám svého druhu v ČR i Evropě.

Od září 2010 sídlíme v nových prostorách za OD Družba na Pražské tř. 67. Máme k dispozici 3 taneční sály (plus externí tělocvičny v ČB), moderní šatny včetně sprch, kanceláře a recepci. Vybavením, velikostí a úspěšností se řadíme k jedněm z nejlepších a
nejúspěšnějších škol v celé Evropě. Ve šk. roce 2019/2020 navštěvuje naše TC téměř 800 tanečníků všech věkových kategorií (ca 300 tanečníků jsou registrovaní v ramcí CDO, zbylí jsou pouze rekreační tanečníci).

V červnu 2019 jsme otevřeli pobočku TC Move 21,z.s. v Praze, zázemí jsme našli v průhonické sokolovně a členská základna čítá k dnešnímu dni přes 50 členů.

Obory naší činnosti:

– sportovní taneční skupiny
– sportovní taneční kurzy pro širokou veřejnost
– pohybová sportovní průprava v mateřských školách
– organizování sportovních soutěží a přehlídek
– organizování sportovních soustředění, táborů, víkendových pobytů pro děti a mládež
– organizování sportovní akcí pro děti
– spolupráce s charitativními organizacemi
– vytváření volnočasových sportovních aktivit pro děti a mládež